Nenašli ste u nás niektoré produkty? Napíšte nám na info@stomadeus.sk.

Poučenie po extrakcii

Extrakcia zuba

 • Po vytiahnutí zuba držte tampón (sterilný) v  záhryze aspoň 30 minút, respektíve pokiaľ rana nekrváca a krv sa nejaví ako čerstvá (jasne červená)
 • Použité anestetikum spôsobilo znecitlivenie oblasti v ústach, je potrebné si dávať pozor, aby ste si nevedome nehrýzli do pery, líca alebo jazyka

Počas prvých 24 hodín po stomatologickom zákroku by ste sa mali vyhýbať:Poučenie po extrakcii

 

 1. horúcemu, výrazne chladnému jedlu a nápojom
 2. nadmernej fyzickej aktivite – odporúčané je ostať v pokoji, žiadne namáhavé cvičenie, taktiež vyvarovať sa činnostiam v predklone
 3. alkoholu
 4. príliš tuhým jedlám

 

 

 

 

 Po extrakcii sa môže vyskytnúť mierna bolesť a  opuch. Prvý deň môžeme príznaky zmierniť ľadovým obkladom. Nasledujúci deň sa neodporúča používať ľadové obklady z dôvodu možného spomalenia hojenia sa rany.

Ak vám boli vytiahnuté horné zuby, vyhnite sa výraznému smrkaniu a kýchaniu (ak musíte, kýchajte s  otvorenými ústami)

Počas 2 dní po výkone je potrebné nevyplachovať výrazne ústnu dutinu, aby sme zamedzili riziku vyplavenia krvného koagula - krvnej zrazeniny, ktorá má v lôžku ostať pre správny proces hojenia.

Počas 3 dní po výkone sa odporúča nepiť bublinkové nápoje a nefajčiť.

Kefkou sa jemne vyhýbajte miestam extrakcie po dobu 1 - 2 týždňov.

Tlmenie bolesti:

Bolesť je možné tlmiť pomocou voľne predajných liekov proti bolesti, dávkovanie sa riadi príbalovým letákom. Užívajte len lieky proti bolesti, ktoré sú pre vás bezpečné.

 • Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen... (nesteroidné antiflosgistiká)
 • Panadol, Paralen... (paracetamol)

Príznaky, na ktoré si treba dávať pozor a je potrebné kontaktovať našu ambulanciu:

    • Výrazný opuch
    • Výskyt nového zvýšeného krvácania
    • Výrazná bolesť, ktorá sa nedá zvládnuť ani s liekmi proti bolesti. Ak po niekoľkých dňoch dôjde k výraznému zvýšeniu bolesti, môže to znamenať infekciu lôžka. 
 

 

* Informácie a návody poskytované spoločnosťou sú určené na všeobecné informačné účely a nezodpovedáme za ich presnosť, kompletnosť, ani za škody spôsobené v súvislosti s používaním týchto informácií. Odporúčame, aby si zákazníci postupy pred použitím overili a riadili sa vlastným uvážením.